Laipni lūdzam Rīgas vēstures portālā!

Portāls piedāvā ikvienam interesentam informāciju, kas tekstuālā un vizuālā veidā stāsta par Latvijas galvaspilsētas - Rīgas vēsturi.

Portāla struktūra
Rīgas vēstures portālā izvietotā informācija pakārtota laika skalai. Tādējādi lietotājs, izvēloties konkrētu laika posmu (gadsimtu, desmitgadi), var ērti piekļūt vēstures materiāliem, kas attiecas uz izvēlēto periodu.
Portāla informācija iedalīta sekojošās grupās: Raksti, attēli, video un periodika. Atsevišķas grupas, piemēram, raksti iedalītas apakšsadaļās, kas ļauj ērti piekļūt meklējamajai informācijai pēc izvēlētās pazīmes.
Tāpat lietotājiem pieejama sadaļa "Aculiecinieki", kurā apkopoti videomateriāli, kuros redzami rīdzenieki, kas dalās savās atmiņās par dažādiem notikumiem un norisēm Rīgas pilsētā 20. gadsimtā.

Sadaļā "Periodika" portāla apmeklētāji var iepazīties ar virkni 19. un 20. gadsimtā Rīgā izdotu laikrakstu, piemēram, "Dienas Lapa", "Rīgas Avīze", "Rīgas pilsētas policijas avīze", u.c.  Laikrakstu numuri pieejami pdf formātā, pateicoties LNB Digitālajai Laikrakstu bibliotēkai.

Gados jaunākie portāla lietotāji var pārbaudīt savas zināšanas, meklējot pareizās atrašanās vietas dažādiem populāriem pilsētas vēsturiskajiem objektiem un arhitektūras pieminekļiem. To var darīt sadaļā "Spēle".

Portāls piedāvā Latvijas pašvaldību tīklā inovatīvu risinājumu, izmantojot Google satelīta karti. Ar tās palīdzību, Rīgas vēstures portāla apmeklētāji var izsekot pilsētas vēsturei ģeogrāfiskā kontekstā. Līdzīgi kā pārējās sadaļas arī "Karte" pakārtota laika skalai. Izvēloties atblistošo laika posmu, lietotājs ierauga pilsētas vēsturisko kontekstu (objektus, notikumus) uz Rīgas kartes.

Portāls paredzēts plašam lietotāju lokam - ikvienam, kam ir vēlme uzzināt ko vairāk par Hanzas pilsētas Rīgas vēsturisko mantojumu.

Rīgas vēstures portāls Rīgas vēstures portāls